Dzień szkoleniowy MDP na Trutowisku Hamerla

Dzień szkoleniowy MDP na Trutowisku Hamerla

W dniu dzisiejszym na Trutowisku Hamerla w lasach murckowskich odbył się kolejny Dzień Szkoleniowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu bieruńsko – lędzińskiego. Organizatorem był Zarząd powiatowy OSP we współpracy z PSP w Tychach. Druhowie z drużyn młodzieżowych naszego powiatu brali udział w 7 konkurencjach sprawnościowych, w tym dwie były związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Każda jednostka przygotowywała swoje konkurencje. W tegorocznych zmaganiach udział brała również młodzież niemiecka z Mitterteich, która aktualnie wraz z młodzieżą z OSP w Lędzinach uczestniczy w obozie strażackim na terenie trutowiska. Nasza jednostka najliczniej wzięła udział w tych zajęciach, aż 13 druhów pogłębiało swoją wiedzę i uczyło się wspólnej pracy w zespole.

Comments are closed