5/2017 Wypadek przy ul. Gościnnej

5/2017 Wypadek przy ul. Gościnnej

O godzinie 20:52 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego przy ul. Gościnnej (DW 931) w Bojszowach. Udaliśmy się dwoma zastępami GBA 2,5/24 Mercedes Atego oraz GBA 2,5/16 Star 244.
Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z przydrożnym drzewem. Na czas działań droga została całkowicie zablokowana. Działania naszych strażaków w pierwszej kolejności polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej osobą poszkodowanym oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a także odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe. W wyniku wypadku poszkodowane zostały 3 osoby, które zabrano do szpitala.
W późniejszym czasie ruch drogowy odbywał się wahadłowo.
W działaniach brały udział zastępy z: OSP Bojszowy (GBA, GBA), OSP Bojszowy Nowe (GBA), JRG Tychy (GCBARt, SCRt, GCBA), patrol policji z KPP w Bieruniu oraz 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego (ZRM).

Comments are closed