6/2017 Pożar sadzy w kominie

6/2017 Pożar sadzy w kominie

Dzisiaj o godzinie 5:46 zostaliśmy wezwani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym przy ul. Św. Jana w Bojszowach. Udaliśmy się zastępem GBA 2,5/24 Mercedes Atego.
Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu sytuacji zgłoszenie potwierdziło się.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca CO, przeczyszczeniu przewodu kominowego oraz przewietrzeniu budynku. Dodatkowo w mieszkaniu został przeprowadzony pomiar detektorem wielogazowym, który wskazał 25 ppm tlenku węgla (CO).
Warto wspomnieć, że całą tą sytuację jako pierwszy zauważył nasz strażak ochotnik, który przejeżdżał obok posesji, jadąc do pracy. Dzięki szybkiej reakcji udało się zapobiec większemu rozprzestrzenieniu się ognia.
W działaniach również brał udział zastęp z JRG Tychy (GBA).

Comments are closed