4/2017 Wypadek Autobusu z TIR-em w Bojszowach

4/2017 Wypadek Autobusu z TIR-em w Bojszowach

Dziś o godzinie 7:03 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na skrzyżowaniu ul. Gościnnej (DW 931) i Gaikowej w Bojszowach. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA 2,5/24 Mercedes Atego.
Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z autobusem komunikacji miejskiej MZK Tychy. Działania strażaków polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przed medycznej osobą poszkodowanym oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W wyniku wypadku poszkodowanych zostało 8 osób, które zostały zabrane do szpitala. Na czas działań ruch w pobliżu skrzyżowania odbywał się wahadłowo.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że autobus wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu prawidłowo jadącemu TIR-owi.
Siła uderzenia była na tyle silna, że autobus wpadł na pobliską posesję łamiąc przy tym drzewo, które przewróciło się na linie średniego napięcia.
Nasz zastęp zakończył działania o godzinie 10:45.
W akcji brały udział zastępy z: OSP Bojszowy (GBA), OSP Bojszowy Nowe (GBA), JRG Tychy (GBA, GBA, SLRt, SCRt, GCBA,), OSP Bieruń Stary (GCBA), KM PSP Tychy (SLOp), patrole policji z KPP w Bieruniu, 5 Zespołów Ratownictwa Medycznego (ZRM), pogotowie energetyczne oraz Inspekcja Transportu Drogowego.

Comments are closed