23/2023 Pożar pustostanu przy ul. Gaikowej

23/2023 Pożar pustostanu przy ul. Gaikowej

15.03.2023 roku, o godzinie 15:17 zostaliśmy zadysponowani do pożaru pustostanu przy ul. Gaikowej w Bojszowach. Do działań wyjechały dwa zastępy OSP Bojszowy: Mercedes Atego i Renault Midlum.

Po dojeździe na miejsce, zgłoszenie zostało potwierdzone. Okazało się, że doszło do pożaru w budynku byłej Gminnej Spółdzielni w Bojszowach. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch linii gaśniczych na źródło ognia. Ze względu na silne zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochrony układu oddechowego (AOUO). Podczas penetracji budynku zlokalizowano trzy źródła pożaru.

SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBARt, GBA),
– JRG Tychy (GBA, GCBARt),
– Patrol Policji z KPP w Bieruniu.

Comments are closed