Walne Zebranie Członków OSP Bojszowy

Walne Zebranie Członków OSP Bojszowy

11.03.2023r. w naszej remizie odbyło się Walne Zebranie Członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Bojszowach.

Zebranie tradycyjnie rozpoczęło się od minuty ciszy poświęconej naszym zmarłym druhom. Następnie odegrano hymn OSP – Rycerze Floriana, po którym można było przejść do części właściwej zebrania. Przybyłych gości przywitał dh Prezes Kazimierz Lysko. Wśród nich byli m.in. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Tychach bryg. Wojciech Rapka, Komendant w stanie spoczynku st. bryg. Kazimierz Utrata, a także Prezes Zarządu Gminnego ZOSP dh Krzysztof Kotas.

Po odczytaniu sprawozdań za ubiegły rok przystąpiono do głosowania nad absolutorium dla zarządu. Druhowie jednogłośnie zagłosowali za udzieleniem absolutorium.

Kolejną częścią zebrania było odznaczenie zasłużonych druhów odznaczeniami za Wysługę Lat, Strażak Wzorowy oraz Medalami Za Zasługi dla Pożarnictwa. W tym roku wyróżniona została również młodzież z MDP oraz DDP, która wiernie i rzetelnie wywiązuje się ze swoich obowiązków względem swojej jednostki. Brązowe odznaki Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej otrzymało 16 młodych druhów.

W wolnych wnioskach głos zabrali m.in. bryg. Wojciech Rapka, a także dh Naczelnik Karol Lysko. Komendant Miejski PSP w Tychach pogratulował zarządowi absolutorium, a także zwrócił uwagę na dużą ilość młodzieży obecnej w naszych szeregach. Z kolei dh Naczelnik skupił się na przedstawieniu planu działania na najbliższe lata. Za cel na ten rok zarząd powziął finalizację zadania jakim jest wymiana lekkiego samochodu kwatermistrzowskiego Lublin na lekki samochód ratowniczo – rozpoznawczy z napędem 4×4.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tychach
Gmina Bojszowy

Comments are closed