5-9/2023 Liczne interwencje związane z intensywnymi opadami śniegu

5-9/2023 Liczne interwencje związane z intensywnymi opadami śniegu

21.01.2023r. o godz. 6:12 zostaliśmy zadysponowani do zerwanych przewodów na ul. Bojszowskiej w Bieruniu. Do działań wyjechał zastęp Renault Midlum.

Po dojeździe na miejsce zdarzenie potwierdziło się. Doszło do zerwania przewodu telekomunikacyjnego przy ulicy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podwieszeniu przewodu na najbliższym słupie.

SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBA).

Po zakończonych działaniach zastęp został przedysponowany na ul. Sportową w Bieruniu. Tam również doszło do zerwania przewodów. Działania strażaków również polegały na zabezpieczeniu przewodów na słupie do przyjazdu odpowiednich służb.

SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBA).

Kolejna interwencja miała miejsce w Bojszowach przy ul. Pancerniaków. W poprzek drogi leżał światłowód również zerwany pod ciężarem śniegu.

SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBA),
– KPP Bieruń.

Kilka godzin po zakończeniu porannych działań syrena zawyła po raz kolejny. O godz. 11:32 zostaliśmy zadysponowani na ul. Szyszkową w Bojszowach. Tym razem do działań wyjechał zastęp Mercedes Atego.

Na miejscu zastaliśmy gałęzie oparte na przewodach telekomunikacyjnych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu zwisających gałęzi oraz zabezpieczeniu przewodów.

SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBARt).

W trakcie działań otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie. Tym razem zostaliśmy zadysponowani na ul. Aleksandra Władysława Królikowskiego w Bieruniu. Na drodze technicznej do firmy Nitro ERG zastaliśmy liczne złamane gałęzie z przydrożnych drzew, które zostały usunięte przy użyciu pilarki spalinowej.

SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBARt).


Comments are closed