74/2022 Pożar w budynku Gminnego Przedszkola w Bojszowach

74/2022 Pożar w budynku Gminnego Przedszkola w Bojszowach

27.10.2022r. o godz. 7:20 zostaliśmy zadysponowani do zadymienia w budynku Gminnego Przedszkola w Bojszowach. Do działań wyjechał zastęp Mercedes Atego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenie potwierdziło się. W wyniku zwarcia w instalacji doszło do zapalenia się jednej z rozdzielnic elektrycznych. Efektem tego było silne zadymienie oraz nieprzyjemny zapach. Pożar został szybko opanowany przy użyciu gaśnic proszkowych. Strażacy podczas działań pracowali w sprzęcie ODO. Dzieci obecne w przedszkolu zostały ewakuowane z budynku przed przyjazdem służb. Nikomu nic się nie stało.

SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBA),
– OSP Bojszowy Nowe (GBA),
– JRG Tychy (GBA, GCBA),
– KPP Bieruń.

Comments are closed