Zbiórka MDP

Zbiórka MDP

W piątek 28.04.2022 roku, odbyła się kolejna zbiórka naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Pogoda pozwoliła przeprowadzić całość zajęć na świeżym powietrzu. Po tradycyjnych już zajęciach z musztry pożarniczej przeszliśmy na nasz poligon. Po krótkiej, intensywnej rozgrzewce przystąpiliśmy do ćwiczeń pod kątem zawodów sportowo – pożarniczych, które po przerwie spowodowanej pandemią odbędą się 11 czerwca w Międzyrzeczu.

Mimo że zdecydowana większość miała pierwszy raz do czynienia z założeniami, jakie podaje część bojowa zawodów, już po kilku próbach udało się przeprowadzić całe ćwiczenie „na mokro” z zasilaniem wodnym podanym na linię główną i linie gaśnicze.

Członkowie Dziecięcej Drużyny Pożarniczej przećwiczyli podobne założenie, jednak przy użyciu wężów W25. Ich zaangażowanie nie odbiegało od zaangażowania ich starszych kolegów.

#OSP#MDP

Comments are closed