Intensywny weekend w OSP Bojszowy

Intensywny weekend w OSP Bojszowy

To że od kilku dni nie odnotowaliśmy żadnego wyjazdu do działań ratowniczych🚒, nie oznacza, że nic się u nas nie dzieje. Przykładem może być ubiegły weekend.

W sobotę rano członkowie naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej: Adrian Wróbel, Wiktoria Piekorz, Marzena Zawadzka oraz Oskar Czyrwik wzięli udział w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbywał się w Lędzinach. W kategorii klas 5-8 pierwsze miejsce zajął Adrian, który będzie reprezentował nasz powiat na szczeblu wojewódzkim. Dodatkowo drużynowo zajęliśmy wysokie 3. miejsce.

W tym samym czasie pod naszą remizą odbyła się zbiórka na rzecz Piotrusia Reszke ze Świerczyńca, którą współorganizowaliśmy. Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc i wsparcie dla Piotrusia.

W niedzielny poranek członkowie MDP wraz ze swoimi starszymi kolegami druhami uczestniczyli w wycieczce do Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. W trakcie zwiedzania mogli zapoznać się z historią pożarnictwa w Polsce, a także zobaczyć jak na przestrzeni czasu zmieniały się pojazdy ratownicze, umundurowanie, a także armatura gaśnicza. Dodatkową ciekawostką dla zwiedzających była możliwość zobaczenia motopompy Silesia, którą na rzecz muzeum przekazała kiedyś nasza jednostka.

Weekend zakończyliśmy zabezpieczaniem koncertu orkiestry Ponticello na terenie hali sportowej w Bojszowach.

Jak widać OSP to nie tylko liczba wyjazdów, ale także działalność edukacyjna, prewencyjna, charytatywna i służba społeczeństwu każdego dnia.

#OSP#MDP#OTWP

Comments are closed