Zbiórka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

Zbiórka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

W czwartek po południu odbyła się ostatnia przed świętami Wielkiej Nocy zbiórka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Ochotnicza Straż Pożarna Bojszowy.

Zbiórka rozpoczęła się klasycznie od przywitania młodzieży przez prowadzących zbiórkę druhów, a także utrwalenia musztry strażackiej. Słoneczna pogoda pozwoliła nam przeprowadzić tą część ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Głównym tematem zbiórki były ćwiczenia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasza młodzież ćwiczyła schematy postępowania według różnych scenariuszy m.in. gdy osoba jest nieprzytomna, gdy posiada urazy oczu, a także w wypadku ciał obcych wbitych w ciało poszkodowanego. Wykorzystaliśmy do tego nasze fantomy szkoleniowe, a także nowe gadżety realistycznie imitujące rany ciała.

W trakcie ćwiczeń przećwiczyliśmy również wartę przy Bożym Grobie w naszym kościele. W tym roku wartę pełnić będą zarówno nasi dorośli członkowie, jak również duża część druhów MDP.

Zbiórkę zakończyliśmy wspólnymi życzeniami świątecznymi, a także przekazaniem drobnych upominków dla naszej młodzieży. Cieszy nas duża frekwencja a także nowe twarze, które pojawiają się praktycznie na każdej zbiórce. W tym miejscu zapraszamy wszystkich do włączenia się w szeregi MDP, do której można dołączyć w każdej chwili.

Po zakończonej zbiórce starsza część MDP pomogła nam w naszych pracach gospodarczych m.in. myciu samochodów i zwijaniu węży.

#MDP#OSP

Comments are closed