Wizyta przedszkolaków w OSP Bojszowy

Wizyta przedszkolaków w OSP Bojszowy

Dzisiaj rano mieliśmy okazję gościć w naszej jednostce dzieci uczęszczające do bojszowskiej „zerówki”. Zostaliśmy poproszeni o przeprowadzenie dla nich szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Zawsze chętnie uczestniczymy w tego typu szkoleniach. Edukacja młodzieży w tym zakresie jest szczególnie ważna, ponieważ nawet podstawowa wiedza w tym zakresie i umiejętność odpowiedniego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia niejednokrotnie prowadzi do uratowania drugiej osoby.
Ze względu na liczbę dzieci, podzieliliśmy się na dwie grupy. Przedszkolaki na zmianę uczestniczyły w szkoleniu pierwszej pomocy oraz w zwiedzaniu części operacyjnej naszej jednostki. Pomimo młodego wieku, dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem oraz dojrzałością w podejściu do tak ważnego tematu. Poznały podstawy przeprowadzania RKO u dzieci i dorosłych, a także zapoznały się z wyposażeniem torby medycznej PSP R1.
Dodatkową atrakcją było zobaczenie na własne oczy jak wygląda wyjazd strażaków do działań, ponieważ w trakcie wizyty zostaliśmy zadysponowani do pożaru.
Na koniec naszego spotkania każdy uczestnik otrzymał od nas komplet odblasków.

#nośodblaski
#świećprzykładem
Prewencja Społeczna Państwowej Straży Pożarnej
foto. Artur Kuźnik Fotografia

Comments are closed