Ćwiczenia Kompani Odwodowej nr 13 Wojewódzkiego Obwodu Operacyjnego

Ćwiczenia Kompani Odwodowej nr 13 Wojewódzkiego Obwodu Operacyjnego

25.09.2021 roku, o godzinie 7:19 zostaliśmy zadysponowani do ćwiczeń Kompani Odwodowej nr 13 Wojewódzkiego Obwodu Operacyjnego, które odbyły się na terenie Nadleśnictwa Kobiór w miejscowości Gostyń.
Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar lasu w okolicy leśnego mostu na rzece Gostyńce. Strażacy mieli za zadanie zbudować zasilanie wodne z rzeki przy użyciu pomp pływających oraz podanie wody na duże odległości z wykorzystaniem zbiorników przenośnych zakończone podaniem prądów wody z linii gaśniczych i działek wodno – pianowych na symulowany pożar.
W skład 13 Kompani Odwodowej wchodzą jednostki KM PSP Tychy, KP PSP Mikołów, OSP z terenu powiatu bieruńsko-lędzińskiego: OSP Bojszowy, OSP Bieruń Nowy, OSP Bieruń Stary, OSP Lędziny, OSP Chełm Śląski, OSP Imielin, a także OSP z terenu powiatu mikołowskiego.

Fot./info.:
– 112Tychy – Tyskie Służby Ratownicze,
– OSP Bojszowy

Comments are closed