82/2021 Interwencja straży pożarnej przy ul. Dąbrowskiej

82/2021 Interwencja straży pożarnej przy ul. Dąbrowskiej

29.08.2021 roku, o godzinie 19:25 mieszkaniec Bojszów zadzwonił do naszej jednostki z informacją, że w jego garażu doszło do pożaru, który udało się wstępnie ugasić przy pomocy gaśnicy.
Strażak przyjmujący zgłoszenie przekazał informację do Stanowiska Kierowania KM PSP Tychy. Do zdarzenia wyjechał zastęp Mercedes Atego.
Na miejscu, zgłoszenie potwierdziło się. Okazało się, że doszło do pożaru wędzarni elektrycznej znajdującej się w garażu budynku jednorodzinnego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, skontrolowaniu pomieszczenia przy pomocy kamery termowizyjnej oraz detektora wielogazowego. Na szczęście nie wykryto zagrożenia.

W tej sytuacji w porę zareagował właściciel budynku, który przy pomocy gaśnicy ugasił pożar przed przybyciem straży pożarnej. Jest to dowód na to, że warto posiadać w swoim domu lub mieszkaniu tego typu sprzęt przeciwpożarowy, który może uratować cały dobytek.

SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBA).

Comments are closed