31/2021 Pożar stodoły w Tychach

31/2021 Pożar stodoły w Tychach

22.05.2021 roku o godzinie 13:46, godzinę przed walnym zebraniem sprawozdawczo-wyborczym, zostaliśmy zadysponowani do pożaru stodoły przy ul. Szkolnej w Tychach. Do działań wyjechały dwa zastępy Mercedes Atego i Renault Midlum.
Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów z JRG Tychy, strażacy zastali rozwinięty pożar dachu murowanej stodoły. Przed przyjazdem jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejsce ze stodoły ewakuowane zostały zwierzęta (krowa i kury). Celem ugaszenia pożaru podane zostało kilka prądów wody. Pożar gaszono również przy użyciu drabiny mechanicznej.
Na czas działań gaśniczych ruch na ul. Szkolnej i Leśnej był zablokowany.
Zaopatrzenie wodne zostało wykonane z sieci hydrantowej.
Dodatkowo do pomocy zadysponowane zostały kolejne zastępy OSP Bieruń Stary (GBA) i OSP Świerczyniec (GBA).
Po ugaszeniu pożaru strażacy wraz z właścicielami obiektu przystąpili do usuwania spalonej słomy i siana z obiektu. W trakcie działań zasłabła jedna z mieszkanek posesji oraz jeden ze strażaków. Kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom udzieli strażacy, a następnie przekazali je wezwanym na miejsce ratownikom medycznym.
Nasze zastępy powróciły do jednostki o godzinie 19:15.

SiŚ:
– JRG Tychy (GBA, GBA, GCBARt, SCD – 40,3),
– OSP Bojszowy (GBA, GBA),
– OSP Świerczyniec (GBA),
– OSP Bieruń Stary (GBA),
– ZRM,
– Patrol Policjo z KMP w Tychach.
_______________________________________________________________
Informacje i zdjęcia – 112Tychy – Tyskie Służby Ratownicze

Comments are closed