111/2019 Zdarzenie drogowe w Świerczyńcu

111/2019 Zdarzenie drogowe w Świerczyńcu

08.11.2019 roku, o godzinie 22:16 zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia drogowego, które miało miejsce na skrzyżowaniu ul. Barwnej i Trzcinowej w Świerczyńcu. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.
Do akcji udaliśmy się zastępem Mercedes Atego (zastęp Renault Midlum pozostał w koszarach w gotowości do wyjazdu).
Po dojeździe na miejsce zgłoszenie potwierdziło się. Doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejscu były już obecne zastępy z JRG Tychy.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatorów, a także neutralizacji płynów eksploatacyjnych z rozbitych pojazdów.
Osoba poszkodowana została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego (ZRM).
Na czas działań skrzyżowanie zostało całkowicie zamknięte.

SiŚ:
– JRG Tychy (GBA, SCRt, GCBARt),
– OSP Bojszowy (GBA),
– OSP Świerczyniec (GBA),
– ZRM,
– Patrol policji z KPP w Bieruniu.

Comments are closed