66-69/2019 Zabezpieczanie miasta Tychy i powiatu bieruńsko-lędzińskiego

66-69/2019 Zabezpieczanie miasta Tychy i powiatu bieruńsko-lędzińskiego

24.05.2019 o godzinie 14:45, zastęp Mercedes Atego, udał się na zabezpieczenie rejonu operacyjnego miasta Tychy i powiatu bieruńsko-lędzińskiego w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach.
W tym czasie zastępy z JRG Tychy i OSP Chełm Śląski brały udział w zabezpieczeniu mieczu Mistrzostw Świata FIFA U20, który miał miejsce na Stadionie Miejskim w Tychach.
Dyżur pełniliśmy razem z zastępami z JRG 2 Ruda Śląska (GBA) i JRG Tychy (GCBA, SCRt).
W trakcie dyżuru odnotowaliśmy 3 interwencje:

O godzinie 16:28 zostaliśmy zadysponowani do zadymienia w budynku wielorodzinnym przy ul. Fitelberga w Tychach.
Po dojeździe na miejsce, zgłoszenie potwierdziło się. Przyczyną zadymienia okazała się przypalona potrawa. Strażacy przewietrzyli mieszkanie razem z klatką schodową, a następnie wrócili do KM PSP Tychy.
SiŚ:
– JRG Tychy (GCBA),
– OSP Bojszowy (GBA),
– JRG 2 Ruda Śląska (GBA).

O godzinie 16:53 zostaliśmy zadysponowani do powalonego drzewa na drodze przy ogródkach działkowych (obok potoku tyskiego) w Tychach.
Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przy pomocy pilarek łańcuchowych, usunęli drzewo z drogi.
SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBA).

O godzinie 18:02 zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego na trasie drogi ekspresowej S1 w kierunku Częstochowy. Po dojeździe na miejsce, zgłoszenie potwierdziło się. Doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Fiat 500 z samochodem ciężarowym.
Na szczęście nikomu nic się nie stało, a zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych
z rozbitego pojazdu.
Ze względu na to, że zdarzenie miało miejsce na terenie Mysłowic, do działań zadysponowano zastępy z JRG Mysłowice.
SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBA),
– JRG Tychy (SCRt),
– JRG 2 Ruda Śląska (GBA),
– OSP Lędziny (GLBA),
– JRG Mysłowice (GCBA, SCRt),
– ZRM,
– Patrol policji,
– Pomoc drogowa.

Dyżur pełniliśmy do godziny 20:50.

Comments are closed