65/2019 Długotrwałe działania przy wałach przeciwpowodziowych w Jedlinie

65/2019 Długotrwałe działania przy wałach przeciwpowodziowych w Jedlinie

W czwartek 23.05.2019 r. o godzinie 15:51 zostaliśmy zadysponowani zabezpieczenia przesiąkającego wału przy ul. Wałowej w Jedlinie.
Do zdarzenia udaliśmy się dwoma zastępami Mercedes Atego i Renault Midlum.
Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu sytuacji stwierdzono, że nie ma konieczności zabezpieczania przepustu w wale. Na miejscu został tylko jeden zastęp z naszej jednostki w celu dalszego monitorowania przepustu.
SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBA, GBA),
– OSP Bojszowy Nowe (GBA, SLKw),
– JRG Tychy (GBA, SCKw, GCBARt).

Dodatkowo, w późniejszym czasie, nasz zastęp (GBA) wraz z zastępem z JRG Tychy (GCBARt) przeprowadzili kontrolę wału od Jedliny wzdłuż rzeki Pszczynki oraz Wisły, aż do zamkniętego mostu drogowego między Harmężami, a Wolą.

Od 18:00 do 22:00 jeden zastęp z naszej jednostki, co godzinę przeprowadzał kontrolę wałów oraz przepustów na terenie Jedliny.

W między czasie, o godzinie 19:27 zostaliśmy zadysponowani do zabezpieczenia przepustu w wale rzeki Gostynia przy ul. Skromnej. Na miejsce skierowano dwa nasze zastępy (GBA, SLKw) oraz jeden zastęp z JRG Tychy (GBA). Strażacy przy pomocy folii oraz worków z piaskiem zabezpieczyli przeciekający przepust.

Od godziny 22:00 do 5:00 nad ranem, zastęp (SLKw) prowadził dyżur, monitorując na bieżąco wały przeciwpowodziowe w Jedlinie, ponieważ poziom wody w rzekach szybko wzrastał. Na szczęście nie doszło do żadnych podtopień.
Na chwilę obecną poziom wód powoli opada i mamy nadzieję że w ciągu najbliższych dni wróci do normy.

Comments are closed