X Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze i Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze w Chełmie Śląskim

X Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze i Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze w Chełmie Śląskim

W sobotę 24 czerwca odbyły się kolejne, jubileuszowe X Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze i Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze w Chełmie Śląskim. Na miejsce zawodów przybyły reprezentacje z 8 jednostek z powiatu bieruńsko – lędzińskiego. Nasza jednostka wystawiła do startu 4 drużyny, jako jedyni startowaliśmy w każdej kategorii. Na początku zmagaliśmy się ze sztafetą pożarniczą 7x50m, później odbyło się ćwiczenie bojowe. Po zakończonej zaciętej rywalizacji klasyfikacja powiatowa wyglądała następująco:

Grupa C1 (dziewczęta)
1. Lędziny
2. Bojszowy Nowe
3. Bojszowy

Grupa C (kobiety)
1. Bojszowy
2. Bojszowy Nowe
3. Świerczyniec

Grupa A1 (chłopcy)
1. Lędziny
2. Międzyrzecze
3. Bojszowy
4. Czarnuchowice

Grupa A (mężczyźni)
1. Bojszowy Nowe
2. Bojszowy
3. Imielin
4. Lędziny
5. Czarnuchowice
6. Chełm Śląski
7. Świerczyniec
8. Międzyrzecze

Tegoroczne zawody powiatowe były kwalifikacjami do przyszłorocznych zawodów wojewódzkich. Kobieca drużyna z OSP w Bojszowach zajmując pierwsze miejsce zakwalifikowała się do zmagań na szczeblu wojewódzkim, seniorzy przez punkty karne w ćwiczeniu bojowym zajęli drugie miejsce, przez co na wojewódzkie pojedzie reprezentacja z OSP w Bojszowach Nowych. Kwalifikacja Gminnych zawodów wygląda następująco:

Grupa C1 (dziewczęta)
1. Bojszowy Nowe
2. Bojszowy

Grupa C (kobiety)
1. Bojszowy
2. Bojszowy Nowe
3. Świerczyniec

Grupa A1 (chłopcy)
1. Międzyrzecze
2. Bojszowy

Grupa A (mężczyźni)
1. Bojszowy Nowe
2. Bojszowy
3. Świerczyniec
4. Międzyrzecze

Za udział w zawodach gminnych drużyny zajmujące miejsca na podium otrzymały dyplomy i czeki do wykorzystania na dowolny cel. W szczeblu powiatowym nagrodzono dyplomami i pucharami drużyny z pierwszych trzech miejsc, członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych otrzymały drobne upominki ufundowane przez Starostwo a zwycięska drużyna w Grupie A seniorów otrzymała komplet węży tłocznych. Gratulujemy zwycięzcom i przygotowujemy się z drużyną kobiecą na wyjazd w przyszłym roku na zawody wojewódzkie, już po raz drugi, gdyż przed trzema laty również nasze dziewczyny reprezentowały powiat w tej imprezie.

Comments are closed