80/2023 Pożar restauracji przy ul. Jedlińskiej

80/2023 Pożar restauracji przy ul. Jedlińskiej

08.09.2023 roku, o godzinie 2:38 zostaliśmy zadysponowani do pożaru w restauracji przy ul. Jedlińskiej w Bojszowach. Do zdarzenia wyjechały dwa zastępy z naszej jednostki: Mercedes Atego i Renault Midlum.

Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji, zgłoszenie potwierdziło się. W momencie przyjazdu pierwszych zastępów straży pożarnej, cały budynek restauracji stał w ogniu.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zbudowaniu łącznie 5 linii gaśniczych w natarciu na źródło ognia. Ze względu na silne zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochrony układu oddechowego (AOUO).

SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBARt, GBA),
– OSP Bieruń Nowy (GCBA),
– JRG Tychy (GBA, SCD, GCBARt, GCBA, SLRr)
– Patrol Policji z KPP w Bieruniu.

Comments are closed