Ćwiczenia ratownictwa technicznego

Ćwiczenia ratownictwa technicznego

W sobotę 01.10.2022 roku na terenie jednostki Ochotnicza Straż Pożarna Bojszowy odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego. Organizatorem oraz prowadzącym szkolenie był druh Naczelnik Karol Lysko.

W ćwiczeniach brało udział 16 strażaków-ratowników OSP, a także kandydat na strażaka-ratownika Ochotnicza Straż Pożarna Bojszowy. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej.

Podczas części teoretycznej strażacy zapoznali się z materiałem dydaktycznym z zakresu ratownictwa technicznego realizowanym przez KSRG, które rekomenduje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.
W trakcie części praktycznej druhowie zapoznali się z zasadami BHP, a także z technikami ratowniczymi z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych, pneumatycznych oraz akumulatorowych. Przećwiczono również techniki stabilizacji pojazdów z zastosowaniem nowych podpór mechanicznych.

Serdecznie dziękujemy zlomuj.pl – Auto Złom Autorecykling za udostępnienie dwóch wraków pojazdów, a także zaprzyjaźnionej firmie Pomoc drogowa 24h Auto-Lak za transport samochodów osobowych.

Artur Kuźnik Fotografia
Gmina Bojszowy
Państwowa Straż Pożarna
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tychach
Makita Tools Polska
Makita
MikoRescueTech
Fire-Max

Comments are closed