34/2022 Pożar drzewa w Parku Dworskim

34/2022 Pożar drzewa w Parku Dworskim

26.06.2022 roku, podczas gdy pierwszy zastęp Mercedes Atego prowadził dyżur w KM PSP w Tychach, drugi zastęp Renault Midlum o godzinie 20:14 został zadysponowany do pożaru drzewa w Parku Dworskim przy ul. Św. Jana w Bojszowach. Po dojeździe na miejsce zgłoszenie potwierdziło się.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na źródło ognia. KDR dodatkowo zadysponował do zdarzenia drabinę mechaniczną z JRG Tychy, a także pogotowie energetyczne. Jak się okazało drzewo w środku było puste w wyniku czego duża część uległa spaleniu i naruszeniu.
Zapadła decyzja o wycince naruszonych konarów oraz gałęzi, które stwarzały niebezpieczeństwo. Na czas działań na tym odcinku droga została całkowicie zablokowana.
Działania trwały ponad 4 godziny.

SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBA),
– JRG Tychy (SCD-40,3),
– Pogotowie Energetyczne.

Comments are closed