Gminne zawody sportowo-pożarnicze 2022

Gminne zawody sportowo-pożarnicze 2022

11.06.2022r. na boisku KS Polonia w Międzyrzeczu odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze dla jednostek z terenu Gminy Bojszowy. Były to pierwsze zawody zorganizowane od 2019 roku po przerwie spowodowanej pandemią.

Do rywalizacji przystąpiły wszystkie 4 jednostki naszej gminy. Zmagania obejmowały dwie części. Pierwsza to sztafeta pożarnicza z przeszkodami, druga założenie bojowe polegające na zbudowaniu linii ssawnej motopompy, linii głównej oraz dwóch linii gaśniczych zakończonych tarczą obrotową oraz pachołkami.

Zawody klasycznie odbywały się w 4 kategoriach: A (seniorzy), C (Kobiety), A1 (chłopcy) oraz C1 (dziewczęta). Dodatkową atrakcją był pokaz najmłodszych naszych druhów czyli Dziecięcej Drużyny Pożarniczej. Jest to nowość na zawodach, gdyż DDP zostały dopiero niedawno powołane do życia.

Nasza jednostka wystawiła cztery zespoły w kategoriach: A, A1, C1 oraz wyżej wymienionej DDP, która to startowała bez klasyfikacji punktowej. W klasyfikacji zajęliśmy 3 drugie miejsca. Dobry wynik jest dobrym znakiem na przyszłoroczne zawody, które odbędą się w randze zawodów powiatowych.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, szczególnie członkom DDP oraz MDP, którzy pomimo swojego pierwszego udziału w zawodach nie zawiedli i pokazali się z jak najlepszej strony.

Comments are closed