Zbiórka MDP

Zbiórka MDP

W ubiegły czwartek w naszej remizie odbyła się kolejna zbiórka młodzieżowej drużyny pożarniczej. Warunki pogodowe pozwoliły pierwszy raz w tym roku przeprowadzić część zajęć na zewnątrz.
Młodzież przećwiczyła rozwijanie i zwijanie węży, czyli element który każdy przyszły strażak musi opanować do perfekcji. Młodsza grupa ćwiczyła na wężach W25, starsi rzucali W52. Następnie każdy mógł przećwiczyć wpinanie linii do rozdzielacza oraz łączenie ze sobą odcinków wężowych.
W drugiej części, już w remizie, przedstawiliśmy podstawowe informacje dotyczące łączności oraz komunikacji przy pomocy radiotelefonów. Po części teoretycznej podzieliliśmy się na dwie grupy by przećwiczyć komunikację miedzy sobą. Czytelna korespondencja radiowa jest gwarantem dobrej organizacji szczególnie podczas działań, w których bierze udział duża ilość zastępów.
#MDP

Comments are closed