Warsztaty edukacyjne dla dzieci.

Warsztaty edukacyjne dla dzieci.

16.02.2022r. wraz z Centrum Usług Społecznych w Bojszowach oraz KPP w Bieruniu mieliśmy okazję współorganizować warsztaty edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa dla dzieci z terenu naszej gminy.

Uczestnicy mieli okazję m.in. zobaczyć część bojową naszej jednostki (garaże, szatnię), zapoznać się z wyposażeniem oraz możliwościami wozów bojowych a także przekonać się „ile waży strażak” ubrany w sprzęt niezbędny do prowadzenia działań gaśniczych w strefie zagrożenia. Druhowie opowiedzieli na czym polega służba w Ochotniczej Straży Pożarnej oraz chętnie odpowiadali na pytania dzieci. Podczas ćwiczeń dzieci poznały podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej a także omówiliśmy procedury dotyczące numeru alarmowego 112 – jak wzywać pomoc i jakie informacje przekazać dyspozytorowi.

Spotkanie zakończyło się wspólnych poczęstunkiem przygotowanym przez naszych druhów na strażackim poligonie.

Comments are closed