Złoty Znak Związku OSP RP dla druha honorowego Tomasza Saternusa

Złoty Znak Związku OSP RP dla druha honorowego Tomasza Saternusa

W sobotę 09.10.2021 roku, obyło się zebranie zarządu oddziału gminnego Związku OSP RP, podczas którego wybrano nowe władze zarządu gminnego.
W trakcie zebrania wręczono najwyższe rangą odznaczenia Związku OSP RP – Złoty Znak Związku OSP RP, dla byłego Prezesa OSP Bojszowy druha honorowego Tomasza Saternusa oraz byłego Komendanta Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach st. bryg. Kazimierza Utratę.

Druh Tomasz Saternus działa w Ochotniczej Straży Pożarnej od 1969 roku. Jest członkiem honorowym naszej jednostki. Jako strażak brał czynny udział w działaniach ratowniczo – gaśniczych, w gaszeniu pożarów w Kuźni Raciborskiej, lasach w Olkuszu, rafinerii w Czechowicach, brał czynny udział w akcjach powodziowych w latach 1997 i 2010.
Udzielał się w życiu jednostki, pomagał przy rozbudowie strażnicy.
Za jego kadencji, w 2012 roku pozyskano nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Mercedes Atego.
Pełnił funkcję v-ce Prezesa, później w latach 2001-2016 funkcję Prezesa jednostki OSP w Bojszowach.
Był członkiem w zarządzie oddziału gminnego oraz powiatowego Związku OSP RP.
Dzięki jego wytrwałości i zawziętości nasza jednostka ma tak wysoką pozycję na arenie pożarnictwa ochotniczego w powiecie bieruńsko-lędzińskim.
Zawsze pomocny, chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Cały czas jest związany z Bojszowskimi strażakami i przy każdej okazji stawia się w naszej jednostce.

Zdjęcia:
OSP Bojszowy Nowe

Comments are closed