95/2021 Pożar w piwnicy domu jednorodzinnego

95/2021 Pożar w piwnicy domu jednorodzinnego

12.10.2021 roku, o godzinie 22:25 zostaliśmy zadysponowani do pożaru w piwnicy domu jednorodzinnego przy ul. Żwirowej w Bojszowach. Do działań wyjechały zastępy Mercedes Atego i Renault Midlum.
Po dojeździe na miejsce, zgłoszenie potwierdziło się. Doszło do zapalenia się węgla w podajniku pieca C.O.
Przed przyjazdem zastępów straży pożarnej budynek opuściło 5 osób.
Ze względu na silne zadymienie w piwnicy strażacy pracowali w Aparatach Ochrony Układu Oddechowego (AOUO). Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przewietrzeniu domu, wygaszeniu pieca C.O., usunięciu spalonego węgla z podajnika oraz przelaniu go na zewnątrz budynku, a także skontrolowaniu składu atmosfery przy pomocy detektorów wielogazowych. Użyto również kamery termowizyjnej do skontrolowania temperatury pieca C.O.

SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBA, GBA),
– JRG Tychy (GBA, SCD-40,3)

Comments are closed