Podsumowanie interwencji w 2020 roku

Podsumowanie interwencji w 2020 roku

Na podstawie raportu KM PSP w Tychach za 2020 rok, nasza jednostka była dysponowana 99 razy do różnego rodzaju zdarzeń:

Pożary – 23,
Miejscowe zagrożenia – 68,
Alarmy fałszywe – 3,
Zabezpieczanie rejonu operacyjnego KM PSP TYCHY – 5.

Do w/w zdarzeń wyjeżdżaliśmy dwoma lub trzema zastępami – 11 razy.

Poza terenem Gminy Bojszowy interweniowaliśmy 35 razy:
Miasto Tychy: 27,
Miasto Bieruń: 5,
Miasto Lędziny: 1,
Gmina Chełm Śląski: 1,
Gmina Pszczyna: 1.

Poza wyjazdami do akcji przeprowadziliśmy ćwiczenia – 9 razy.

W porównaniu z 2019r. ilość interwencji (120 razy) zmniejszyła się o 21 zdarzeń. Świadczy to o poprawie bezpieczeństwa na terenie Gminy Bojszowy.

Oprócz działań ratowniczo-gaśniczych nasza jednostka brała udział w różnego rodzaju akcjach oraz imprezach społecznych:

1) Impreza rowerowa „Powiat na piątkę” organizowaną przez Starostwo powiatu bieruńsko – lędzińskiego,

2) #GaszynChallenge – pompowanie dla Wojtusia, który chorował na SMA,

3) „Zbiórka darów dla szpitali” organizowaną przez Stowarzyszenie Dobro Bez Granic,

4) Pomoc dla Maciusia z Jankowic, chorego na SMA – Nasza jednostka stworzyła swój własny challenge pod nazwą #JedziemydlaMaciusia. Zadanie polegało na nominowaniu osób/stowarzyszeń/organizacji/instytucji aby przejechali na rowerze trasę z dowolną liczbą kilometrów, dodając zdjęcia z trasy rowerowej oraz z aplikacji i umieszczają to na swojej stronie FB. Za każdy 1 km wpłacano minimum 1 zł.

5) „Zbiórka złomu dla Maciusia” – organizowaną przez Stowarzyszenie Dobro Bez Granic,

6) Zbiórki Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej – do końca lutego 2020 roku, zorganizowaliśmy 2 zbiórki o dla MDP o tematyce pierwszej pomocy oraz ratownictwa wysokościowego. Planowaliśmy kilkadziesiąt spotkań z młodzieżą jednak sytuacji pandemii COVID-19 zmusiła nas do odwołania wszystkich zbiórek MDP.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Bojszowach, serdecznie dziękuje wszystkim druhnom i druhom za poświęcony czas, przede wszystkim podczas działań ratowniczo-gaśniczych, a także za przepracowane nieodpłatnie, setki godzin poświęconych konserwacji sprzętu oraz wielu innym sprawą związanymi z codziennym życiem jednostki.

PS. Co nowe udało się pozyskać w 2020 roku, pokażemy już niebawem.

Comments are closed