92-93/2020 Zabezpieczanie operacyjne miasta Tychy i powiatu bieruńsko-lędzińskiego

92-93/2020 Zabezpieczanie operacyjne miasta Tychy i powiatu bieruńsko-lędzińskiego

21.11.2020 roku, o godzinie 18:41 zostaliśmy zadysponowani do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, w celu pełnienia dyżuru zabezpieczenia operacyjnego miasta Tychy i powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Do działań wyjechał zastęp Mercedes Atego.
W tym czasie zastępy z JRG Tychy wraz z sąsiednimi jednostkami PSP oraz OSP, brały udział w działaniach gaśniczych na terenie zakładu, przy ul. Katowickiej w Tychach.

Podczas dojazdu do Komendy Miejskiej PSP, zastęp został przekierowany do pożaru kontenerów, przy ul. Kopernika w Tychach. Przed przyjazdem strażaków na miejsce, działania gaśnicze podjęły pracownice pobliskiego sklepu oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej.
Działania naszych druhów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przelaniu wodą miejsca pożaru oraz skontrolowaniu kontenerów za pomocą kamery termowizyjnej.

SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBA),
– Patrol Straży Miejskiej Tychy.

Po zakończonych działaniach przy ul. Kopernika, zastęp wrócił do Komendy Miejskiej PSP, w celu dalszego zabezpieczania rejonu operacyjnego.
Dyżur zakończyliśmy o godzinie 23:30.

Comments are closed