69/2020 Zdarzenie drogowe przy ul. Gaikowej

69/2020 Zdarzenie drogowe przy ul. Gaikowej

16.08.2020 roku, o godzinie 18:21, zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia drogowego przy ul. Gaikowej w Bojszowach. Do działań udaliśmy się zastępem Renault Midlum.
Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu sytuacji, okazało się, że łuku drogi doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych marki Fiat i Volkswagen. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, kierujący samochodem Fiat, która została zabrana do szpitala przez ZRM.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatorów oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych z rozbitych pojazdów.
Na czas działań, droga została całkowicie zablokowana w obu kierunkach.

Warto dodać, że na miejscu zdarzenia przed przyjazdem służb był obecny strażak z OSP Bojszowy Nowe, który udzielił kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) osobie poszkodowanej.

SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBA),
– JRG Tychy (GBA, SCRt, GCBARt),
– ZRM,
– Patrole policji z KPP w Bieruniu.

Comments are closed