Przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego Renault Midlum

Przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego Renault Midlum

Mamy to 🤩‼️

Z radością informujemy, że w dniu dzisiejszym 21.05.2020 roku, o godzinie 12:00 odbyło się oficjalne przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Renault Midlum z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach dla naszej jednostki OSP Bojszowy 🚒

Samochód ten pełni służbę w naszej jednostce już od 31.05.2017 roku, kiedy to został użyczony.
Do dnia dzisiejszego brał udział w 153 działaniach ratowniczo-gaśniczych 🚨 na terenie Gminy Bojszowy, Powiatu Bieruńsko-lędzińskiego oraz Miasta Tychy.

Wóz wyprodukowany w 2008 roku. Zabudowany przez firmę Wawrzaszek – Inżynieria Samochodów Specjalnych z Bielska-Białej. Posiada zbiornik wody o pojemności 2500 litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 250 litrów.
Na swoim wyposażeniu posiada m.in. węże gaśnicze, armaturę wodną, zestaw ratownictwa medycznego PSP R1, agregat prądotwórczy, pilarki spalinowe do drzewa oraz do stali i betonu, 4 Aparaty Ochrony Układu Oddechowego, radiotelefony przenośne, podręczny sprzęt burzący oraz specjalistyczny sprzęt ratownictwa wysokościowego.

Zarząd oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bojszowach, składają serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do tego, aby ten samochód trafił do naszej jednostki.
W szczególności serdeczne podziękowania kierujemy do Komendanta Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, st. bryg. Piotra Szojdy za przychylność oraz docenienie naszej jednostki.

Ze względu na czas pandemii uroczystość przekazania została ograniczona do minimalnej ilości osób.
Byli obecni przedstawiciele OSP Bojszowy, Wójt Gminy Bojszowy Adam Duczmal, a także Komendant KM PSP w Tychach, st. bryg. Piotr Szojda.

PS. Jutro podzielimy się z Wami drugą bardzo dobrą wiadomością, która w ostatnich dniach pojawiła się w naszej jednostce 😊

Comments are closed