33-34/2020 Plama substancji po kolizji

33-34/2020 Plama substancji po kolizji

15.05.2020 roku, o godzinie 17:10 zostaliśmy zadysponowani do plamy substancji eksploatacyjnych, które powstały w wyniku kolizji samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Gościnnej i Jedlińskiej w Bojszowach.
Do zdarzenia udaliśmy się zastępem Mercedes Atego.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji plamy przy pomocy sorbentu.

SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBA),
– Patrol policji z KPP w Bieruniu.

Po powrocie do remizy, zastęp zauważył leżącą osobę obok chodnika przy ul. Świętego Jana w Bojszowach. Strażacy próbowali nawiązać kontakt z osobą półprzytomną, jednak nie odpowiadała na polecenia druhów. Do zdarzenia został zadysponowany patrol policji oraz ZRM.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu osoby poszkodowanej pod względem kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBA),
– ZRM,
– Patrol policji z KPP w Bieruniu.

Comments are closed