Msze Święte za Strażaków

Msze Święte za Strażaków

W niedzielę, 3.05.2020 roku, w kościele pw. Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Bojszowach, odbyła się Msza Święta w intencji strażaków naszej jednostki. Pomimo panującej pandemii, na mszy było obecnych 27 druhów.

Dzisiaj, 10.05.2020 roku, w kościele pw. Świętego Jana Nepomucena w Jedlinie miała miejsce kolejna uroczystość. Tym razem Msza Święta odbyła się w intencji Strażaków Gminy Bojszowy.
Z każdej jednostki były obecne 4-osobowe delegacje.

Są to wyjątkowe wydarzenia ze względu na obecne czasy pandemii. Pierwszy raz w historii uroczystości odbyły się bez obecności sztandarów oraz w ograniczonej liczbie druhów. Każdy strażak podczas mszy zachował bezpieczną odległość, a także był wyposażony w maseczki twarzowe.

Comments are closed