Ćwiczenia ratownictwa wysokościowego w Jastrzębiu-Zdroju

Ćwiczenia ratownictwa wysokościowego w Jastrzębiu-Zdroju

Dzisiaj, 20.10.2019 roku, w piękną jesienną a zarazem słoneczną niedzielę, dwa zastępy strażaków z naszej jednostki (GBA, SLKw), brały udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wysokościowego, które odbyły się na terenie KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju.
Warsztaty ratownicze trwały od godzin porannych do popołudniowych.
Ratownicy przećwiczyli kilka technik zjazdowych, a także ewakuowanie osoby poszkodowanej z studni przy pomocy trójnogu.
Wszystkie ćwiczenia były przeprowadzone pod nadzorem dh Mirosława Konewki, naszego instruktora z kursu ratownictwa wysokościowego, a także członka Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju.
Serdecznie dziękujemy druhowi Mirosławowi, za poświęcony czas oraz przekazaną dodatkową wiedzę teoretyczną. Jednocześnie podziękowania kierujemy do Komendanta Miejskiego PSP w Jastrzębiu-Zdroju bryg. mgr inż. Wojciecha Piechaczka, za udostępnienie obiektów szkoleniowych, a także pomoc w realizowaniu ćwiczeń.

Comments are closed