Dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości dla OSP Bojszowy

Dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości dla OSP Bojszowy

Dzisiaj 06.10.2019 roku, po godzinie 16:00, po raz drugi zawitał do naszej jednostki Wiceminister, a zarazem Sekretarz Stanu Ministerstwa Sprawiedliwości, dr Michał Wójcik.
Podczas wizyty Wiceminister wręczył Prezesowi Kazimierzowi Lysko, symboliczny czek w ramach dofinansowania z Funduszu Sprawiedliwości, a także promesę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczącą programu 5000+.
Pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości, zostaną przeznaczone na zakup kamery termowizyjnej, zestawu do wyważania drzwi i cięcia pedałów, a także dwóch ubrań specjalnych.
W ramach programu 5000+ zostanie zakupiony zestaw fantomów oraz przeprowadzony będzie kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) dla 5 strażaków-ratowników naszej jednostki.
W spotkaniu uczestniczyli strażacy oraz członkowie MDP z OSP Bojszowy, Wójt Gminy Bojszowy Adam Duczmal, Radni Powiatu bieruńsko-lędzińskiego Marcin Kosma oraz Marek Piekorz, Starosta powiatu bieruńsko-lędzińskiego, a zarazem Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP Bernard Bednorz, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Tychach st. bryg. Piotr Szojda oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tychach st. kpt. Sebastian Łukowicz.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i docenienie starań naszych strażaków.

Comments are closed