Kurs ratownictwa wysokościowego – III grupa strażaków OSP Bojszowy

Kurs ratownictwa wysokościowego – III grupa strażaków OSP Bojszowy

W dniach od 9 do 11.08.2019 roku, III grupa, składająca się z 6 strażaków naszej jednostki, brała udział w kursie ratownictwa wysokościowego realizowanego przez KSRG, w zakresie podstawowym.
Podobnie jak poprzedni tego typu kurs, składał się z części teoretycznej oraz praktycznej, zakończony egzaminem.
Szkolenie miało miejsce, na terenie ośrodka szkoleniowego KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju.

Obecnie, nasza jednostka posiada przeszkolonych 18 strażaków-ratowników z zakresu ratownictwa wysokościowego w zakresie podstawowym.

Warto wspomnieć, że jesteśmy jedyną jednostką OSP w powiecie bieruńsko-lędzińskim, która posiada specjalistyczny sprzęt oraz przeszkolonych strażaków z zakresu ratownictwa wysokościowego.

Serdecznie dziękujemy KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju, za udostępnienie obiektów szkoleniowych, a także pomoc w realizowaniu tego kursu.
Równocześnie kierujemy podziękowania do kierownika, a także instruktora kursu, druha Mirosława Konewka, naczelnika OSP Jastrzębie-Zdrój, a także członka Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju, za przekazaną wiedzę teoretyczną, a także bardzo ciekawe i interesujące ćwiczenia praktyczne.
Mamy nadzieję, że dalsza współpraca między naszymi jednostkami, będzie nadal rozwijała się w tak dobrym kierunku, jak do tej pory.

Comments are closed