79-80/2019 Zabezpieczanie miasta Tychy i powiatu bieruńsko-lędzińskiego

79-80/2019 Zabezpieczanie miasta Tychy i powiatu bieruńsko-lędzińskiego

4.07.2019 r. o godzinie 22:40 zastęp Mercedes Atego, udał się na zabezpieczenie rejonu operacyjnego miasta Tychy i powiatu bieruńsko-lędzińskiego w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach.
W tym czasie zastępy z JRG Tychy brały udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych w Chybiu gdzie doszło do pożaru budynku byłej cukrowni.
W trakcie dyżuru odnotowaliśmy 1 interwencje:

O godzinie 00:43 zostaliśmy zadysponowani do pożaru instalacji wentylacyjnej w hali produkcyjnej przy ul. Cielmickiej w Tychach.
Do działań udaliśmy się plutonem gaśniczym w składzie: 3 zastępy z JRG Tychy (GBA, SD-37, SCRt) oraz zastęp OSP Bojszowy (GBA).
Po dojeździe na miejsce, zgłoszenie potwierdziło się. Przyczyną pożaru okazała się awaria jednej z maszyn produkcyjnych. Ogień został ugaszony przez pracowników hali. Wszystkie osoby znajdujące się na terenie obiektu zostały ewakuowane przed przyjazdem straży pożarnej.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przewietrzeniu hali, a także sprawdzeniu przy pomocy kamery termowizyjnej zniszczonej maszyny oraz instalacji wentylacyjnej.
Działania prowadziliśmy do 1:41.

SiŚ:
– JRG Tychy (GBA, SD-37, SCRt),
– OSP Bojszowy (GBA),
– OSP Bieruń Stary (GBA),
– Patrol policji.

Dyżur pełniliśmy do godziny 3:40 (5.07.2019r.)

Comments are closed