40/2018 Zdarzenie przy ul. Starowiejskiej w Bojszowach

40/2018 Zdarzenie przy ul. Starowiejskiej w Bojszowach

9.08.2018 o godzinie 23:20 zostaliśmy zadysponowani na ul. Chmielną w Bojszowach. Z zgłoszenia wynikało, że do studni lub rowu wpadła jedna osoba i jest nie przytomna. Do działań udaliśmy się zastępem Renault Midlum.
Po dojeździe na ul. Chmielną zastaliśmy patrol policji z KPP w Bieruniu. Razem z policjantami przeszukaliśmy całą okolicę przy ul, Chmielnej, oraz sąsiednie drogi.
Zdarzenie udało się zlokalizować przy ul. Starowiejskiej. W tym czasie dotarły do nas zastępy z JRG Tychy oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po rozpoznaniu sytuacji okazało się, że z przydrożnego mostku spadł mężczyzna do rowu z wysokości 2m. Natychmiast ratownicy medyczni oraz strażacy, udzielili pomocy poszkodowanemu.
Dodatkowo działania strażaków polegały na zabezpieczeniu oraz oświetleniu miejsca zdarzenia, a także przetransportowaniu osoby poszkodowanej do karetki.
Ze względy na ciężki stan poszkodowanego, ratownicy medyczni podjęli decyzję o przetransportowaniu go drogą lotniczą do szpitala. Do działań zadysponowano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego RATOWNIK 6 z Krakowa.
Nasz zastęp wraz z zastępami z JRG Tychy, udał się na stadion GTS Bojszowy, celem zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca ratowniczego.
LPR zabrał poszkodowanego do szpitala w Sosnowcu.

SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBA),
– JRG Tychy (GBA, SLRt, GCBARt),
– ZRM,
– Patrol policji z KPP w Bieruniu.

Comments are closed