35/2018 Wypadek na Turystycznej w Bieruniu

35/2018 Wypadek na Turystycznej w Bieruniu

4.08.2018 o 14:56 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego przy ul. Turystycznej w Bieruniu.
Do działań udaliśmy się zastępem Mercedes Atego.
Po dojeździe na miejsce zgłoszenie potwierdziło się. W rozbitym samochodzie znajdowała się zakleszczona, jedna osoba (kierowca). Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe, wykonania dostępu do poszkodowanego przy użyciu narzędzi hydraulicznych.
Po odcięciu dachu samochodu, strażacy wraz z ratownikami medycznymi przystąpili do resuscytacji krążeniowo oddechowej. Kierowca samochodu nie dawał oznak życia. Niestety pomimo wysiłku ratowników będący na miejscu lekarz stwierdził zgon.
Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że ok. 32 – letni mężczyzna, kierowca Daewoo z niewyjaśnionych przyczyn utracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo, a następnie kilkakrotnie koziołkował.
Na czas działań droga została całkowicie zablokowana w obu kierunkach.

SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBA),
– OSP Bieruń Stary (GCBA),
– JRG Tychy (GBA, SCRt, GCBARt),
– Patrole Policji z KPP w Bieruniu,
– ZRM.

Fot./OSP Bojszowy, 112Tychy – Tyskie Służby Ratownicze.

Comments are closed