Nowy sprzęt z Funduszu Sprawiedliowości

Nowy sprzęt z Funduszu Sprawiedliowości

W czwartek 12 lipca 2018 roku w Urzędzie Gminy w Bojszowach, odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratownictwa medycznego, zakupionego z środków Funduszu Sprawiedliwości dla OSP Bojszowy i OSP Świerczyniec.

Nasza jednostka otrzymała defibrylator PHILIPS HeartStart FRx, oraz deskę ortopedyczną pediatryczną, natomiast druhowie z Świerczyńca, również otrzymali defibrylator PHILIPS HeartStart FRx.

Watro wspomnieć, iż defibrylator PHILIPS HeartStart FRx jest dodatkowo wyposażony walizkę PELI do transportu w trudnych warunkach podczas akcji ratowniczo-gaśniczej.  W skład wchodzi także klucz pediatryczny, którego można używać w przypadku poszkodowanych dzieci, a także elektrody szkoleniowe oraz baterie zapasową, dzięki którym defibrylator może służyć jako sprzęt szkoleniowy dla naszych druhów.

Dzięki defibrylatorom będzie można skuteczniej udzielać pomocy medycznej poszkodowanym podczas prowadzonych działań ratowniczych.

Comments are closed