26/2018 Tragiczny wypadek na Gościnnej

26/2018 Tragiczny wypadek na Gościnnej

29.06.2018 o godzinie 23:15 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego przy ul. Gościnnej (DW 931) w Bojszowach.
Do akcji udaliśmy się dwoma zastępami Mercedes Atego oraz Renault Midlum.
Po dojeździe na miejsce, zastaliśmy samochód osobowy marki Peugeot, który uderzył w przydrożne drzewo. W środku znajdowała się jedna osoba (kierowca), która była zakleszczona w pojeździe. Nasi strażacy przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, a także wykonaniu dostępu do poszkodowanego mężczyzny z wraku samochodu osobowego za pomocą narzędzi hydraulicznych. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon kierującego pojazdem.
Działania strażaków ograniczyły się do neutralizacji płynów eksploatacyjnych, oświetlenia miejsca zdarzenia oraz kierowania ruchem drogowym.
Na czas działań droga DW 931 została całkowicie zablokowana w obu kierunkach.
Nasze zastępy powróciły do koszar o godzinie 2:50.

SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBA, GBA),
– JRG Tychy (GBA, SCRt),
– ZRM,
– Patrole policji z KPP w Bieruniu.

Comments are closed