84-86/2017 Zabezpieczanie operacyjne miasta Tychy i powiatu bieruńsko-lędzińskiego

84-86/2017 Zabezpieczanie operacyjne miasta Tychy i powiatu bieruńsko-lędzińskiego

11.12.2017 o godzinie 21:37 nasza jednostka została wezwana do zabezpieczenia operacyjnego miasta Tychy i powiatu bieruńsko-lędzińskiego w KM PSP w Tychach. Na dyżur udaliśmy się zastępem Mercedes Atego.
W trakcie dyżuru nasz zastęp został wezwany dwukrotnie do pomiaru tlenku węgla (CO) w budynkach wielorodzinnych na terenie miasta Tychy.
Pierwsze zgłoszenie odnotowano o godzinie 23:30. Udaliśmy się plutonem gaśniczym składającym się z zastępów OSP Bojszowy (GBA) i  JRG Tychy (GBA, SD) na ul. Moniuszki. Zgłoszenie dotyczyło obecności CO w mieszkaniu na 8 piętrze. Dwie osoby z objawami podtrucia tlenkiem węgla trafiły do szpitala. Dodatkowo strażacy przy pomocy detektora wielogazowego, sprawdzili wszystkie mieszkania, które znajdowały się w tym pionie wentylacyjnym. Na szczęście nie stwierdzono zagrożenia tlenkiem węgla (czadem).
30 minut po północy (12.12.2017) nasz zastęp (GBA) wraz z zastępem JRG Tychy (GCBARt) udał się na ul. Armii Krajowej celem kolejnego pomiaru tlenku węgla w budynku wielorodzinnym. Po dotarciu na miejsce i wykonaniu pomiarów zakazano użytkowania pieców gazowych. Nikt z lokatorów nie został poszkodowany.
Nasz zastęp zakończył działania ok. godziny 2 w nocy i wrócił do swojej macierzystej jednostki.
Apelujemy do Państwa o sprawdzenie urządzeń grzewczych oraz drożności kanałów wentylacyjnych w mieszkaniach. Sezon grzewczy trwa, dlatego prosimy o odpowiednie zadbanie o stan techniczny wszystkich urządzeń wykorzystywanych do ogrzewania mieszkań, a także o sprawdzenie przewodów wentylacyjnych, co z całą pewnością przełoży się na bezpieczeństwo domowników.

Fot. /112Tychy, OSP Bojszowy

https://www.youtube.com/watch?v=NSfVUZxpfhM

https://www.youtube.com/watch?v=1wvnyfYsc8A

Comments are closed