18/2017 Pożar budynku gospodarczego

18/2017 Pożar budynku gospodarczego

Dzisiaj o godzinie 18:37 zostaliśmy wezwani do pożaru budynku gospodarczego przy ul. Nowej w Bojszowach.
Do zdarzenia udaliśmy się dwoma zastępami GBA 2,5/24 Mercedes Atego i GBA 2,5/16 Star 244.
Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu sytuacji zgłoszenie potwierdziło się. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zbudowaniu dwóch rot gaśniczych w natarciu na ogień oraz późniejszym przelaniu pogorzeliska. Strażacy musieli pracować w Aparatach Ochrony Układu Oddechowego (AOUO) ze względu na panujące bardzo silne zadymienie. Zagrożone pożarem był pobliski budynek jednorodzinny oraz garaż. W wyniku pożaru spaleniu uległo całe poddasze budynku gospodarczego.
W działaniach brały udział zastępy:
– JRG Tychy (GBA, GCBARt, SLRr),
– OSP Bojszowy (GBA, GBA),
– OSP Bojszowy Nowe (GBA, GBA),
– OSP Międzyrzecze (GLM),
– OSP Bieruń Nowy (GCBA),
– Zespół Ratownictwa Medycznego,
– Patrol Policji z KPP w Bieruniu.

Comments are closed