16/2017 Wypadek w Jankowicach

16/2017 Wypadek w Jankowicach

Dzisiaj o godzinie 19:24 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego przy ul. Międzyrzeckiej w Międzyrzeczu. Do akcji udaliśmy się zastępem GBA 2,5/24 Mercedes Atego.
W trakcie dojazdu dostaliśmy informację, że zdarzenie ma miejsce na ul. Żubrów (DW 931), na pograniczu Międzyrzecza i Jankowic (pogranicze pow. bieruńsko-lędzińskiego oraz pow. pszczyńskiego).
Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Citroen, z drzewem. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz odłączeniu akumulatora. W wyniku wypadku poszkodowany został kierowca osobówki, którego zabrano do szpitala.
W działaniach również uczestniczyły zastępy z OSP Bojszowy Nowe (GBA), JRG Tychy (GBAPr, SCRt, GCBARt), JRG Pszczyna (GBA, SLRt), OSP Jankowice (GBA), Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM) oraz patrol policji.

Comments are closed