Blog Archives

Wyjazd do Wisły na rowerach

W ubiegłą niedzielę czterech naszych druhów razem z Towarzystwem Turystyki Aktywnej z Bierunia udało się na rowerowy wyjazd do Wisły. W sumie jechało 21 osób. Pokonaliśmy w 7,5h około 136km. Pogoda dopisała, wyjazd można zaliczyć do udanych. Była to niejako zaprawa przed planowanym wyjazdem do Krakowa.

41/2018 Usuwanie gniazda owadów błonkoskrzydłych

Dzisiaj o godzinie 11:37 zostaliśmy zadysponowani do usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych (szerszeni), przy ul. Strumykowej w Międzyrzeczu.  Do działań udaliśmy się zastępem Mercedes Atego.

SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBA).

40/2018 Zdarzenie przy ul. Starowiejskiej w Bojszowach

9.08.2018 o godzinie 23:20 zostaliśmy zadysponowani na ul. Chmielną w Bojszowach. Z zgłoszenia wynikało, że do studni lub rowu wpadła jedna osoba i jest nie przytomna. Do działań udaliśmy się zastępem Renault Midlum.
Po dojeździe na ul. Chmielną zastaliśmy patrol policji z KPP w Bieruniu. Razem z policjantami przeszukaliśmy całą okolicę przy ul, Chmielnej, oraz sąsiednie drogi.
Zdarzenie udało się zlokalizować przy ul. Starowiejskiej. W tym czasie dotarły do nas zastępy z JRG Tychy oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po rozpoznaniu sytuacji okazało się, że z przydrożnego mostku spadł mężczyzna do rowu z wysokości 2m. Natychmiast ratownicy medyczni oraz strażacy, udzielili pomocy poszkodowanemu.
Dodatkowo działania strażaków polegały na zabezpieczeniu oraz oświetleniu miejsca zdarzenia, a także przetransportowaniu osoby poszkodowanej do karetki.
Ze względy na ciężki stan poszkodowanego, ratownicy medyczni podjęli decyzję o przetransportowaniu go drogą lotniczą do szpitala. Do działań zadysponowano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego RATOWNIK 6 z Krakowa.
Nasz zastęp wraz z zastępami z JRG Tychy, udał się na stadion GTS Bojszowy, celem zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca ratowniczego.
LPR zabrał poszkodowanego do szpitala w Sosnowcu.

SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBA),
– JRG Tychy (GBA, SLRt, GCBARt),
– ZRM,
– Patrol policji z KPP w Bieruniu.

39/2018 Usuwanie gniazda owadów błonkoskrzydłych

9.08.2018 o godzinie 19:00 zastęp Renault Midlum udał się na ul. Gromadzką w Międzyrzeczu, celem usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych (szerszeni).

SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBA).

Kontrola gotowości bojowej 2018

8.08.2018 około godziny 10:00 zawyła syrena, wzywając naszych strażaków do remizy.
Na miejscu okazało się, iż została przeprowadzona kontrola gotowości bojowej, zorganizowana przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Tychach.
Po sprawdzeniu sprzętu, dokumentacji oraz przeprowadzeniu założenia bojowego, a także napisaniu pisemnego testu nasza jednostka otrzymała 87/100 pkt., klasyfikując nas na ocenę DOBRĄ.

37, 38/2018 Usuwanie gniazd owadów błonkoskrzydłych

7.08.2018 w godzinach wieczornych nasz zastęp Renault Midlum brał udział w usuwaniu gniazd owadów błonkoskrzydłych (osy), które znajdowały się na dwóch rożnych posesjach przy ul. Nowej w Bojszowach.

SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBA).

36/2018 Zabezpieczanie 75. Tour De Pologne

Dzisiaj w godzinach południowych nasz zastęp Mercedes Atego wraz z zastępami OSP Chełm Śląski, OSP Czarnuchowice, a także patrolami policji, zabezpieczali przejazd peletonu 75. Tour De Pologne.
Trasa 4 Etapu wyścigu prowadziła przez powiat bieruńsko-lędziński, m.in. przez ulice Imielina oraz Chełmu Śląskiego.

35/2018 Wypadek na Turystycznej w Bieruniu

4.08.2018 o 14:56 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego przy ul. Turystycznej w Bieruniu.
Do działań udaliśmy się zastępem Mercedes Atego.
Po dojeździe na miejsce zgłoszenie potwierdziło się. W rozbitym samochodzie znajdowała się zakleszczona, jedna osoba (kierowca). Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe, wykonania dostępu do poszkodowanego przy użyciu narzędzi hydraulicznych.
Po odcięciu dachu samochodu, strażacy wraz z ratownikami medycznymi przystąpili do resuscytacji krążeniowo oddechowej. Kierowca samochodu nie dawał oznak życia. Niestety pomimo wysiłku ratowników będący na miejscu lekarz stwierdził zgon.
Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że ok. 32 – letni mężczyzna, kierowca Daewoo z niewyjaśnionych przyczyn utracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo, a następnie kilkakrotnie koziołkował.
Na czas działań droga została całkowicie zablokowana w obu kierunkach.

SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBA),
– OSP Bieruń Stary (GCBA),
– JRG Tychy (GBA, SCRt, GCBARt),
– Patrole Policji z KPP w Bieruniu,
– ZRM.

Fot./OSP Bojszowy, 112Tychy – Tyskie Służby Ratownicze.

33, 34/2018 Usuwanie gniazd owadów błonkoskrzydłych

01.08.2018 w godzinach wieczornych nasz zastęp Renault Midlum brał udział w usuwaniu dwóch gniazd owadów błonkoskrzydłych (osy).
Pierwsze gniazdo znajdowało się przy ul. Fabrycznej, natomiast drugie miało miejsce na cmentarzu przy kościele w Bojszowach.

SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBA).

32/2018 Usuwanie gniazda owadów błonkoskrzydłych

31.07.2018 o godzinie 20:00 zastęp Renault Midlum udał się na ul. Pancerniaków w Bojszowach, celem usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych (szerszeni).

SiŚ:
– OSP Bojszowy (GBA).