Nowy sprzęt z Funduszu Sprawiedliowości

Nowy sprzęt z Funduszu Sprawiedliowości

W czwartek 12 lipca 2018 roku w Urzędzie Gminy w Bojszowach, odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratownictwa medycznego, zakupionego z środków Funduszu Sprawiedliwości dla OSP Bojszowy i OSP Świerczyniec.

Nasza jednostka otrzymała defibrylator PHILIPS HeartStart FRx, oraz deskę ortopedyczną pediatryczną, natomiast druhowie z Świerczyńca, również otrzymali defibrylator PHILIPS HeartStart FRx.

Watro wspomnieć, iż defibrylator PHILIPS HeartStart FRx jest dodatkowo wyposażony walizkę PELI do transportu w trudnych warunkach podczas akcji ratowniczo-gaśniczej.  W skład wchodzi także klucz pediatryczny, którego można używać w przypadku poszkodowanych dzieci, a także elektrody szkoleniowe oraz baterie zapasową, dzięki którym defibrylator może służyć jako sprzęt szkoleniowy dla naszych druhów.

Dzięki defibrylatorom będzie można skuteczniej udzielać pomocy medycznej poszkodowanym podczas prowadzonych działań ratowniczych.